Trevor-Kevin, vanaema ja fotoluksus

Aasta 2072, kusagil Eesti elutoas

VANAEMA: Trevor-Kevin, ma olen ikka mõelnud, et kui tore, et sulle selline eestipärane vana nimi on pandud.

TREVOR-KEVIN: Koolis küll narritakse…

VANAEMA: Sa ära pane tähele. Tead, mis me tänase vaba päevaga ette võiks võtta? Ma mõtlesin, et ma näitan sulle pilte oma noorusajast.

TREVOR-KEVIN: Uhh, hakkab pihta…

VANAEMA: Ära sina pihta hakka, elu oli siis hoopis teistsugune ja ma ütleks, et palju huvitavam. Kõike kogeti ikka vahetult päriselus, mitte ainult metavirtuaalselt.

TREVOR-KEVIN: Vanaema…

VANAEMA: Nii, istu aga siia kõrvale ja lase ma räägin.

Vanaema võtab oma tahvelarvutilaadse seadeldise ja hakkab sellel sõrmega justkui pooleldi õhus fotosid sirvima.

VANAEMA: Näed, siin on pildid ühest reisist, kus me sinu vanaisaga käisime. Vist Kanaarid olid. Vaat, tol õhtul sõime kohalikus restoranis ribisid. Siin järgmine pilt samadest ribidest, siin ka sama pilt, aga värvilisema filtriga, et Instagrami postitada, sest nii oli kombeks. Siin on foto, kuidas vanaisa samu ribisid sööma hakkas, siin olen kogemata taldriku poolikult kaadrisse jätnud, siin on taldrik tühi ja vanaisal suu kastmega koos.

TREVOR-KEVIN: Vanaema…

VANAEMA: Teisel õhtul käisime teises restoranis… vist oli ikka teine restoran. Siis me sõime magustoiduks jäätist, näed kui mitmekihiline on, eks? Sellest ma klõpsisin isegi rohkem. Siit nurga pealt ja… (sirvib samast jäätisest veel pilte). Sealt nurga pealt ka. Ah vot, näed, veel oli üks jäätisest (jõudis lõppu).

TREVOR-KEVIN: Vanaema… Kas sellest reisist huvitavaid pilte ka on?

VANAEMA: Mis sa räägid? On ju huvitavad! Nii, näed, siin ma püüdsin maailma kõige ilusama päikeseloojangu pildile. (Sirvib edasi peaaegu äravahetamiseni sarnaseid pilte, millel on see üks ja sama üsna keskpärane päikeseloojang.)

TREVOR-KEVIN: Vanaema… (üpris tüdinud olekuga).

VANAEMA: (Järsku) Oi, siin ma olen kogemata täitsa tühje pilte teinud oma taskust. Hehe, jälle musta värvi foto, uhuh, JÄLLEGI must, mul jäi telefon taskus lihtsalt lukust lahti ja ilmselt tegi ise mõne foto. On alles nali, eks, niimoodi käis elu omal ajal. Ah, vot, mustad pildid said otsa, aga oi! Siin on kogemata tehtud kuvatõmmis mu tollasest telefoni taustapildist. (Näitab Trevor-Kevinile tahvelarvutist pilti, kus on telefoni taustapilt ja suvaline kellaaeg ning äppide ikoonid taustapildil näha.) Nii huvitav, see juhtus täpselt kell 15.34 aastal 2022. 7. aprillil. Kui vaimustav! Siin on veel, näed, 3 minutit hiljem sama asi juhtunud, aga sel korral on volüümitase ka peale jäänud!

TREVOR-KEVIN: (Eriti tülpinult) Vanaema…